Zostań Mistrzem Pięknego Czytania

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.                                                                                     Wisława Szymborska.

Dnia 14.06.2024 r. odbył się konkurs dla klas drugich i trzecich pt. „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania”. Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych i wyłonieniu Klasowych Mistrzów Czytania w finale udział wzięli:

- kl. 2a – Hanna Matiaszowska i Lena Nieznańska,

- kl. 2b – Marcel Zagórski i Zofia Zarzyczna,

- kl. 3a – Mateusz Ligęza i Karol Piwowarski,

- kl. 3b – Jagoda Uruska i Oskar Lisowski.

W ramach zadania finałowego uczestnicy zobowiązani byli do przeczytania fragmentów tekstu pochodzących z książek: „Kapelusz Pani Wrony” i „Drzewo do samego nieba”. Jury, w składzie pani wicedyrektor Kamilla Jaros – Mulka i pani Lesława Król, uważnie wysłuchało uczniów. Ocenie podlegało: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcja, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom umiejętności czytania.

W roku szkolnym 2023/2024 tytuły zdobyli:

- w klasach drugich:

Zofia Zarzyczna - Mistrz Pięknego Czytania,

Hanna Matiaszowska - Wicemistrz Pięknego Czytania,

- w klasach trzecich:

Karol Piwowarski - Mistrz Pięknego Czytania,

Jagoda Uruska - Wicemistrz Pięknego Czytania.

Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Konkurs przygotowały panie Barbara Kosztołowicz, Ewa Milczanowska i Elżbieta Wędrychowicz.

Data dodania: 2024-06-24 09:01:39
Data edycji: 2024-06-24 09:03:13