XIX Edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O pióro Burmistrza Miasta Sanoka”

19 maja 2023r. uczniowie klas trzecich: Aleksandra Król, Krystian Lisowski, Aleksandra Wolanin, Krystian Stabryła, Zuzanna Chmielewska i Mateusz Sobolewski wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „O pióro Burmistrza Miasta Sanoka”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Konkurs był skierowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu sanockiego i miał na celu:

- wdrażanie uczniów do posługiwania się językiem ogólnopolskim i kształtowanie sprawności w zakresie pisania,

- budzenie szacunku do języka ojczystego,

- wytworzenie motywacji do nauki ortografii,

- nawiązanie kontaktu z rówieśnikami ze szkół podstawowych.

Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ortograficznego o podwyższonym stopniu trudności, który nosił tytuł „Nocna warta” i opowiadał o harcerzu, który mieszkał w obozie i czyhało na niego wiele pułapek.

7 czerwca 2023 r. uczniowie zostali zaproszeni na podsumowanie konkursu do Szkoły Podstawowej nr 4, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, upominków, wyróżnień i nagród. Zwycięzcami zostały osoby, które napisały dyktando najbardziej poprawnie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Mistrzem Ortografii 2023 spośród uczniów klas trzecich powiatu sanockiego została uczennica naszej szkoły: Zuzanna Chmielewska!!! Zuzia nie zrobiła ani jednego błędu!!! Z uwagi na wyjazd Zuzi na wycieczkę szkolną – nagrodę w jej imieniu oraz statuetkę Mistrza Ortografii dla szkoły odebrał z rąk organizatorów i Burmistrza Miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego - pan Dyrektor Miłosz Kielar. Dodatkowo uczeń Krystian Stabryła znalazł się wśród wyróżnionych uczniów, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Zuzi i pozostałym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w następnych ortograficznych zmaganiach!

A drugoklasistom życzymy utrzymania takiego wyniku w przyszłym roku!

Alicja Guzek

Jolanta Pałys