Wycieczka klas VIA i VIIA

W dniach 11-13 czerwca uczniowie klas 6a i 7a wraz z Paniami Karoliną Ciskowską – Majką i Magdaleną Błachutą oraz panem Dominikiem Szajdkiem odwiedzili Warszawę. Był to pełen atrakcji czas, a piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Pierwszego dnia powitała nas Syrenka Warszawska nieopodal Centrum Nauki Kopernik, w którym poprzez zabawę można było nauczyć się i zrozumieć wiele zagadnień z dziedzin matematyczno – przyrodniczych. Ważnym punktem było zobaczenie na własne oczy najważniejszych zabytków Starego Miasta m.in. Kolumny Zygmunta III Wazy, Barbakanu, Pomnika Małego Powstańca, Grobu Nieznanego Żołnierza czy Pałacu Prezydenckiego. Kolejnego dnia byliśmy zaproszeni do budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, po którym zostaliśmy oprowadzeni, a następnie mogliśmy posłuchać jak wygląda praca i zadawać pytania Panom Posłom Marcinowi Józefaciukowi, który spontanicznie podszedł do naszej grupy oraz Piotrowi Uruskiemu, dzięki któremu mogliśmy tam przybyć. Tego dnia zwiedziliśmy również przepiękny kompleks pałacowo – ogrodowy Łazienek Królewskich, by później udać się na Stadion Miejski Legii Warszawa. Po przejażdżce tramwajem znaleźliśmy się pod budynkiem Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 30 piętrze zobaczyliśmy niesamowitą panoramę Warszawy. Nie mogło zabraknąć zobaczenia słynnej galerii Złote Tarasy, w której można było odpocząć przy jedzeniu ulubionych lodów i innych smakołyków. W ostatnim dniu olbrzymie wrażenie zrobiło na nas Muzeum Powstania Warszawskiego. Byliśmy zdumieni wyglądem obiektu, a pomysłowe szukanie i zbieranie kartek z kalendarza powstania wszystkim przypadła do gustu. Ilość różnorodnych eksponatów od niewielkich zapisków i fotografii, broni, pojazdów po samolot, filmów, animacji zgromadzona w jednym miejscu i wyjątkowo ciekawie rozmieszona potrafiły sprawić, że można było tak naprawdę przenieść się w czasie i na własne oczy zobaczyć jak wygadało życie w tamtym tragicznym okresie wojny. Tuż przed wyjazdem przeszliśmy się ulicami nowoczesnej Warszawy z oszklonymi i pięknymi wieżowcami oraz jeździliśmy jedynym w Polsce metrem, które dla wszystkich było doskonałym środkiem transportu. Warszawa pożegnała nas lekkim deszczem, a i nam było smutno wracać, bo wszystko co dobre szybko się kończy. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować firmom Sanok Rubber Company S.A. , Transprzęt Sanok, Pass Polska Sp. z o.o. Sanok, Tagex Sanok, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Sanok, Ziółkowski Juventas S.K.A., które dzięki swoim darowiznom, zmniejszyły koszty wycieczki, a dzięki temu prawie wszyscy uczniowie mogli na nią pojechać.

Data dodania: 2024-06-20 08:47:48
Data edycji: 2024-06-20 09:01:17