Wycieczka klas 2a i 2b

W dniu 14.06.2023r. uczniowie klas 2a i 2b wybrali się na pasjonującą wycieczkę. Po dotarciu do Skansenu w Sanoku, w magiczny sposób uczniowie przenieśli się w czasie 100 lat wstecz… i znaleźli się w szkole. Była to mała wiejska szkoła, w której nie było podręczników,  tablicy ani komputerów.  W pożółkłych ze starości zeszytach do kaligrafii nasi podróżnicy w czasie próbowali pięknie pisać za pomocą piór gęsich, jak również drewnianych. Niektórym szczególnie przypadły do gustu kamienne tabliczki, niezwykle podobne do współczesnych tabletów. Kolejną atrakcją były warsztaty „Od ziarenka do bochenka”, podczas których uczniowie poznali tradycyjne metody pozyskiwania zboża za pomocą cepa jak również wypieku chleba. Wspaniałym przeżyciem okazała się wizyta na Galicyjskim Rynku, gdzie można zobaczyć jak żyli mieszczanie w dawnych czasach. Tu dużym zainteresowaniem cieszyła się piekarnia i cukiernia z pysznymi smakołykami. Zaopatrzeni we wspaniałe pamiątki z galicyjskich straganów uczniowie rozegrali partię drewnianych kręgli. Z żalem, jednak we wspaniałym humorze powróciliśmy do teraźniejszości i do naszej kochanej szkoły. To była niezapomniana wycieczka!

Data dodania: 2023-06-19 10:36:41
Data edycji: 2023-06-19 10:43:36