Wycieczka do kopalni Soli „Wieliczka”

W piątek 10 maja uczniowie klas 4 a oraz 4 b udali się na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”. Podczas zwiedzania poznali historię i tajemnicę kopalni oraz legendę księżnej Kingi. Głęboko pod ziemią  podziwialiśmy niezwykłe, solne krajobrazy, imponujące rozmiarami wyrobiska, skały solne różnych rodzajów, słone jeziora oraz dzieła sztuki stworzone przez górników-rzeźbiarzy.

Po zwiedzaniu uczniowie oddali się odpoczynkowi w Tężni Solankowej,  gdzie każdy wdech przynosi oczyszczenie dróg oddechowych. Mieli szansę ukoić zmysły, zaczerpnąć powietrza o właściwościach morskiej bryzy i wspiąć się na wieżę widokową wśród szumu wody spływającej po gałązkach tarniny, i w powietrzu unoszącej się solnej mgiełki, która koiła zmysły oraz pomagała się zrelaksować.

Odprężeni wyruszyliśmy  do pobliskiej lodziarni, gdzie przyjemnie i wesoło spędziliśmy czas.

Po intensywnym dniu uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Sanoka.

Data dodania: 2024-05-23 18:22:11
Data edycji: 2024-05-23 18:26:24