WESOŁY KUNDELEK

Uczniowie klas piątych z wizytą

w SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

„WESOŁY KUNDELEK” W LESKU

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć schronisko dla bezdomnych zwierząt WESOŁY KUNDELEK w Lesku.

W związku z tym w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt. Uczniowie klasy 5a i 5b w ramach zajęć z Innowacji Przyrodniczej pod opieką p. Katarzyny Krawieckiej zawieźli dary do schroniska.

Podczas wizyty zostali oprowadzeni także po terenie schroniska, a pracownicy przybliżyli młodzieży szczegóły dotyczące

swej pracy i opowiedzieli wiele ciekawostek na temat funkcjonowania placówki. Odwiedziny w schronisku były znakomitą okazją do kształtowania wartości takich jak szacunek do zwierząt i wrażliwość na ich los.

Było to dość wzruszające przeżycie dla młodzieży.

Oczywiście możliwość niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym zwierzakom była dla uczniów klas piątych ogromnym źródłem satysfakcji.

Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Słodki Domek, gdzie każdy znalazł coś słodkiego dla siebie ?

Data dodania: 2024-04-15 17:53:24
Data edycji: 2024-04-15 17:55:19