Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w ramach Dni Ratownictwa Ratunkowego zaprosiło uczniów sanockich szkół na pokazy – warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W tej imprezie nie zabrakło przedstawicieli naszej społeczności uczniowskiej w postaci klas : 5a, 8a, 8b, którzy mieli okazję poznać tajniki pracy ratowników medycznych. Na miejscu pokazów można było obejrzeć karetki zaopatrzone w specjalistyczny sprzęt medyczny, który na co dzień ratuje zdrowie i życie osób potrzebujących pomocy medycznej. W ramach warsztatów uczniowie mogli potrenować zabiegi resuscytacji krążeniowo – oddechowej, układać osoby poszkodowane w specjalistycznych noszach, poćwiczyć zakładanie usztywniania kończyn, zakładania opatrunków czy bandażowania. Humory dopisywały, a ciekawie poprowadzone zajęcia dały spora dawkę wiedzy i umiejętności. Jeśli chcecie zobaczyć jak było, to zapraszamy do galerii zdjęć  z tego tematu.

Data dodania: 2023-10-05 16:14:52
Data edycji: 2023-10-05 16:16:06