„TRÓJKOWY ZESPÓŁ KOSYNIERÓW” doceniony przez Zarząd Województwa Podkarpackiego !!

„To wy jesteście naszą przyszłością, cieszę się, że mogę dziś wręczać stypendia tak wielu zdolnym młodym ludziom i cieszę się, że mogę pokazać was światu” – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas uroczystości wręczenia stypendiów i nagród dla utalentowanej młodzieży z Podkarpacia, w ramach XVI edycji programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.
25 października w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów i nagród w programie dla utalentowanej młodzieży z Podkarpacia, w ramach XVI edycji programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”.
Nasz szkolny kolektyw „Trójkowy Zespół Kosynierów” znalazł się w gronie 11 wyróżnionych zespołów z całego Podkarpacia!
I tak na czele z Panem Dyrektorem szkoły Miłoszem Kielarem, nauczycielem i opiekunem zespołu - Panią Renatą Kopczak oraz przedstawicielami zespołu, a już absolwentami naszej szkoły, w składzie: Antonina Drwięga-Śliwiak, Justyna Cap oraz Paweł Kiczorowski - przybyliśmy na uroczystą galę do Filharmonii Podkarpackiej.
Gospodarzami wydarzenia, obok marszałka Władysława Ortyla byli: wicemarszałek województwa Piotr Pilch, członek zarządu Anna Huk oraz wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr. Sejmik województwa reprezentowali wiceprzewodniczący Jerzy Cypryś oraz radna Monika Brewczak. Gościem gali była także kurator oświaty Małgorzata Rauch.
Nasz „Trójkowy Zespół Kosynierów” w trakcie całego roku szkolnego 2022/2023 przygotowywał się do wykonania utworu taneczno-wokalnego „Suita Krakowska” w ramach projektu edukacyjnego Narodowego Centrum Kultury.
Celem projektu było poszerzenie świadomości na temat tańców narodowych oraz poznanie podstawowych kroków i figur. Zespół, który powstał, ćwiczył z takim zaangażowaniem i pasją, że przełożyło się to na jego wielki sukces.
W pierwszym etapie konkursu, tj. etapie nagrań, pokonując ponad 150 innych zespołów, zdobył III miejsce w Polsce! ?
Kolejny etap przewidywał występ na żywo 20 najwyżej punktowanych zespołów na scenie Domu Kultury Kadr w Warszawie. Nie mogło nas tam zabraknąć i po zdobyciu potrzebnego wsparcia finansowego - udaliśmy się do Warszawy. Tam również pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, rewelacyjnie wykonując utwór na żywo. Przełożyło się to ponownie na końcowe bardzo wysokie III miejsce w całym konkursie. Występowi i całej wyprawie do Warszawy towarzyszyły bardzo pozytywne emocje, radość i duma - z tego, że tak godnie możemy reprezentować naszą szkołę, ale również cały Sanok w stolicy.
Nagroda przyznana zespołowi i szkole w ramach XVI edycji programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu” jest uwieńczeniem pracy i wysiłków, które wspólnie podejmowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym.
Jest również wyróżnieniem i motywacją do dalszego rozwijania się naszego zespołu.
Data dodania: 2023-10-31 08:21:55
Data edycji: 2023-10-31 09:35:58