W dniu 24 czerwca 2026 roku uczniowie klas ósmych zaprezentowali swój talent poetycki, aktorski, wokalny i taneczny podczas uroczystości z okazji ukończenia Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Tadeusza Kościuszki w Sanoku. Był to czas refleksji, wspomnień, podsumowań, podziękowań i życzeń. Na akademii wręczono nagrody i statuetki ABSOLWENTKI i ABSOLWENTA ROKU SZKOLNEGO 2025/2026 , którymi zostali Nikola Grabowska z klasy 8a oraz Riccardo Tabisz z klasy 8b, a takze wyróżniono uczniów, za najwyższe wyniki w nauce i sporcie. Uroczyście też pożegnano wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego – Pana Tomasza Bobalę, który odchodzi na emeryturę. Ósmoklasiści słowa wdzięczności skierowali nie tylko do nauczycieli, ale również do rodziców. Miłym akcentem było kilka humorystycznych scenek przedstawiających „Dzień z życia w szkole” czy „Rady dla Dyrekcji, by uczniom żyło się w Trójce jeszcze lepiej”, które wywołały wiele uśmiechu i śmiechu u wszystkich zgromadzonych. Absolwenci utrwalili ten moment pożegnania, by pozostał w pamięci wszystkich obecnych na długie lata i by można było do niego wracać z łezką w oku i radością w sercu.