Szkolny zespół taneczny SP3 po raz drugi w II etapie przesłuchań na żywo w II Ogólnopolskim Konkursie Szkół Podstawowych oraz Ponadpodstawowych „Piątka z narodowych” !

Piątka z Narodowych to projekt edukacyjny Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest poszerzenie świadomości na temat tańców narodowych oraz poznanie podstawowych kroków i figur.  W tym roku zadanie konkursowe polegało na wykonaniu Poloneza w ustawieniu na 8 par mieszanych spośród uczniów szkoły. Wykonanie Poloneza miało zostać  realizowane w oparciu o przygotowane filmy instruktażowe, materiały graficzne  do podkładu muzycznego w wersji instrumentalnej.

W roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły wraz z przygotowującymi ich nauczycielami, osiągnęli ogromny sukces, zdobywając III miejsce w ogólnej klasyfikacji Konkursu, zarówno w I etapie nagrań oraz w II końcowym etapie po zaprezentowaniu się na żywo! Zachęceni tym osiągnięciem, podjęliśmy się prób również w tym roku.

Większość z nas zetknęła się z polonezem w czasie balu studniówkowego, bądź zabawy na zakończenie szkoły podstawowej. Jest to trójmiarowy taniec z dostojnym rytmem i wyraźnym
akcentem na „raz”. W tej formie taniec ukształtował się na początku XVIII wieku i tak jest nam znany do dzisiaj.

Pilnie pracowaliśmy wiele miesięcy, aby wysłać nagranie tańca do organizatorów Konkursu. I tutaj należą się podziękowania panu Dominikowi Szajdkowi, dzięki któremu powstało nagranie, i które poprowadziło nas do kolejnego etapu wydarzenia.

Po ogłoszeniu wyników- z radością przyjęliśmy werdykt. Znaleźliśmy się w gronie 22 zespołów szkolnych (w tym ponadpodstawowych), wytypowanych z nagrań spływających z całej Polski, które zostały zaproszone na przesłuchanie na żywo do Domu Kultury KADR w Warszawie.

Przesłuchania na scenie Domu Kultury KADR odbywały się 23.05.2024 r. A więc już od wczesnych godzin porannych ruszyliśmy w drogę do Warszawy, pełni emocji i z pozytywnym nastawieniem. Nasz występ był niedługo po przyjeździe na salę przesłuchań, więc nie mieliśmy czasu na tremę.  Po założeniu eleganckich strojów, weszliśmy na scenę. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Zastosowali się do  wszystkich uwag, które dostali od swoich opiekunów, pięknie odtwarzając wszystkie poszczególne elementy wymagającej choreografii. Jesteśmy z nich dumni!

Tego samego dnia mieli zostać wyłonieni laureaci, reprezentanci trzech szkół podstawowych oraz dwa zespoły taneczne ze szkół ponadpodstawowych, które były zaproszone na uroczystą galę następnego dnia. Mimo, że nie znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych trzech zespołów, przyjęliśmy to z pokorą, ale przede wszystkim cały czas towarzyszyła nam radość i satysfakcja, że możemy być tu, gdzie jesteśmy. Cieszyliśmy się z tego, że możemy reprezentować naszą szkołę oraz województwo podkarpackie w tak prestiżowym Konkursie.

Dziękujemy organizatorom Konkursu za przygotowanie całego wydarzenia, z dbałością o każdy zespół i szczegół. Dziękujemy za świetne miejsca noclegowe, smaczne posiłki i sprawną komunikację przy organizacji całego wyjazdu.

Kierujemy podziękowania również dla pana Dyrektora, dzięki któremu mógł odbyć się nasz wyjazd do Warszawy.

Reprezentantami naszej szkoły podczas wyjazdu byli: z klasy 5a: Aleksandra Skowron, Laura Stoberska, Zuzanna Zagórska, Kornelia Rogowska, Jakub Żuk, Braian Gwóźdź, Szymon Petryniak; z klasy 5b: Weronika Śnieżek, Lena Cap, Jan Gac, Tobiasz Piasta; z klasy 6a: Kaja Janusz, Emilia Szmyd, Aleksandra Dworzańska, Oktawian Stabryła, Wiktor Rysz.

W próbach i przygotowaniach do całego konkursu brały również udział: Nina Kapcia, Anna Ligięza oraz Zuzanna Śpiewak.

Nauczyciele przygotowujący grupę: pani Renata Kopczak oraz pani Anna Słapińska.

Opiekunami podczas wyjazdu do Warszawy były panie: Renata Kopczak, Anna Słapińska oraz Anna Nater-Chlebińska.

Data dodania: 2024-06-04 10:01:07
Data edycji: 2024-06-04 10:08:07