Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Sanoku (SOWA)

19 stycznia klasa 4 „b” odwiedziła Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Sanoku.

Uczniowie mieli okazję samodzielnie odkrywać zjawiska przyrodnicze, stworzyć własny film, animowany, sprawdzić symetrię swojej twarzy, dowiedzieć się, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej. Kolejną atrakcją było słuchanie muzyki nie uchem, a łokciem, rysowanie „lustrzanego” obrazu i zmierzenie się z siłą grawitacji.

Bardzo ciekawa okazała się Majsternia- miejsce dla tych, którzy lubią główkować, bez instrukcji ani podpowiedzi. Strefa ta daje możliwość samodzielnego zbudowania mostu, wieży, katapulty czy obiektów latających. Mediateka okazała się  wspaniałym miejscem, pełnym wiedzy, nauki i świetnej zabawy. Było SUPER!!!

A na koniec Pijalnia Czekolady- słodki akcent naszej wycieczki. Ogrzani gorąca czekoladą, pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Data dodania: 2024-01-24 11:53:11
Data edycji: 2024-01-24 11:56:02