SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI

13 września 2023 roku klasa 6B wzięła udział w trzydziestej już edycji akcji „Sprzątanie świata – Polska”. Hasłem przewodnim jubileuszowej edycji akcji jest: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Głównym jej celem jest rozbudzenie ekologicznej świadomości uczniów i odpowiedzialności za środowisko. Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że aby troszczyć się o środowisko, nie wystarczy tylko raz w roku zbierać śmieci, lecz codziennie dbać o zdrowe nawyki: wyrzucanie odpadów do kosza, segregację oraz odpowiednie gospodarowanie odpadami. Uczniowie przeszli ulicami naszego osiedla uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci. Sprzątali również tereny wokół szkoły: podwórko szkolne, boisko. Zebrane odpady zostały posegregowane i wrzucone do odpowiednich kontenerów.

Data dodania: 2023-09-19 12:15:30
Data edycji: 2023-09-19 12:15:47