SP3 grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas 32. Finału.

28. stycznia, odbył się kolejny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne podsumowanie akcji odbywało się pod hasłem: „Tu wszystko gra OK! Płuca po pandemii”, a pieniądze zbierano na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Jak co roku, nasi uczniowie wyruszyli na ulice Sanoka, by kwestować na rzecz ogólnopolskiej akcji. 6 wolontariuszek – uczennic klas ósmych naszej szkoły zdecydowało się pracować na rzecz orkiestry pod opieką rodziców (młodzież do lat 16 nie może kwestować bez opieki osoby dorosłej).

Mimo chłodu, atmosfera była gorąca, a wszystkie wolontariuszki zadowolone, choć  zmęczone  dotarły do sztabu, aby oddać zebrane pieniądze, które zasilą konto fundacji zaopatrującej szpitale w niezbędny sprzęt specjalistyczny umożliwiający ratowanie życia i zdrowia wielu ludziom.

Nasi uczniowie zebrali w tym dniu w sumie 2675,19 zł oraz 43,78 euro.

Data dodania: 2024-02-13 19:10:49
Data edycji: 2024-02-13 19:17:11