SOBOTA Z SZACHAMI W „PUCHATKU”

Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” zorganizował coroczny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. W tym roku już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły spędzili sobotę, (1. kwietnia) grając w szachy na PUCHATKOWYM TURNIEJU SZACHOWYM. Dla niektórych z nich był to pierwszy turniej, w którym brali udział. Wszyscy wykazali się dużą wytrwałością i umiejętnościami gry w szachy podczas dziewięciu rund, trwających prawie 5 godzin rozgrywek.

Najlepszy zawodnik naszej szkoły – Dominik Adam zajął  III miejsce zdobywając 6,5 punktów, z wynikiem 6 punktów na IV miejscu rozgrywki zakończył Wojciech Matiaszowski. Szczególne gratulacje należą się naszej szachistce Annie Ligięzie z klasy 4 b, która z 5,5 punktami została najlepszą zawodniczką turnieju.

Pozostali uczniowie klas 2-6, którzy swą przygodę z szachami rozpoczęli w naszej szkole, mają na swoim koncie po kilka zwycięstw; po 4 punkty zdobyli: Wiktoria Pietrzak, Marcin Drozd i Wiktor Dereń, 3,5 pkt. uzyskała Antonina Nazarko, a nasi najmłodsi zawodnicy z klas pierwszych i drugich - po 2 pkt. – Hania Matiaszowska, Jacek Nazarko, Jan Krowiak i 0,5 pkt. Jakub Dereń.

Naszym zawodnikom należą się słowa uznania, za to, że poświecili swój wolny dzień, aby szlifować umiejętność gry w szachy i dzielnie znieśli trudy wielogodzinnych rozgrywek   zdobywając swoje punkty. Życzymy im, aby z każdym kolejnym turniejem podnosili swój poziom i wygrywali coraz więcej potyczek przy szachownicy!
 WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH SZACHISTÓW Z SP 3!

Data dodania: 2023-04-03 14:41:37
Data edycji: 2023-04-03 14:44:40