Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

SOBOTA Z SZACHAMI W „PUCHATKU”

SOBOTA Z SZACHAMI W „PUCHATKU”

 

 Osiedlowy Dom Kultury „Puchatek” zorganizował coroczny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. W tym roku już po raz piąty uczniowie naszej szkoły spędzili sobotę, (20. kwietnia) grając w szachy na PUCHATKOWYM TURNIEJU SZACHOWYM.
Dla niektórych z nich był to pierwszy turniej, w którym brali udział. Wszyscy wykazali się dużą wytrwałością i umiejętnościami gry w szachy podczas dziewięciu rund, trwających prawie 5 godzin rozgrywek.

Nasi szachiści nie mieli łatwego zadania, ponieważ musieli się mierzyć
z zawodnikami, którzy na co dzień trenują w klubach i posiadają wysokie kategorie szachowe. Najlepszą zawodniczką naszej szkoły została Anna Ligięza, która zajęła  
8. miejsce zdobywając 6 punktów. Z wynikiem 5,5 punktów na 12 miejscu rozgrywki zakończył Filip Stencel. 5 zwycięstw pozwoliło Wojciechowi Matiaszowskiemu uzyskać  16. lokatę, a na 20. miejscu z 4,5 pkt. znalazła się Antonina Nazarko.

Pozostali uczniowie, którzy swą przygodę z szachami rozpoczęli w naszej szkole, mają na swoim koncie po kilka zwycięstw; po 4 punkty zdobyli: Wolodymir Serhievski
i Jacek Nazarko, 3,5 pkt. uzyskał Łukasz Kocyłowski, a po 3 pkt. – Hania Matiaszowska, Jakub Żuk, Miłosz Łapiszczak, Wiktor Rachwalski i Karol Piwowarski.

Naszym zawodnikom należą się słowa uznania, za to, że poświecili swój wolny dzień, aby szlifować umiejętność gry w szachy i dzielnie znieśli trudy wielogodzinnych rozgrywek   zdobywając swoje punkty. Życzymy im, aby z każdym kolejnym turniejem podnosili swój poziom i wygrywali coraz więcej potyczek przy szachownicy!

 WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH SZACHISTÓW Z SP 3!

Data dodania: 2024-04-23 09:27:52
Data edycji: 2024-04-23 09:30:46
Ilość wyświetleń: 127
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej