Ślubowanie uczniów klas pierwszych – październik 2023 r.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych –  październik 2023 r.

Ślubowanie klas pierwszych należy do tradycji naszej szkoły. Ma zawsze podniosły i uroczysty charakter. Jest to niezwykle ważny dzień w życiu każdego dziecka, szczególnie gdy staje się pełnoprawnym członkiem społeczności uczniowskiej.

Taka uroczystość odbyła się w naszej szkole 19 października (czwartek)
2023 r
. W część oficjalną wpleciono ciekawą część artystyczną, zawierającą oryginalny program. W arkana szkolne pierwszoklasistów wprowadził dźwięk dzwonka szkolnego, który zabrzmiał na początku uroczystości. W programie znalazły się wiersze, piosenki, ciekawie zaprezentowane inscenizacje, które przybliżyły dzieciom atmosferę panującą w szkole. Niezwykle interesującym elementem programu był taniec z szarfami, wykonany przez dziewczynki do utworu „Hallelujah”, który dostarczył wiele emocji i wrażeń zgromadzonym rodzicom, a także samym dzieciom.

Uczniowie udowodnili, że bardzo dobrze znają swoją Ojczyznę, zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz doskonale wywiązują się
z obowiązków szkolnych.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia, które dokonała Dyrekcja Szkoły.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodki poczęstunek. Pasowanie dostarczyło wielu niezapomnianych przeżyć, nie tylko dzieciom, ale także licznie przybyłym rodzicom pierwszaków.

Uroczystość przygotowały Jolanta Abram, Alicja Guzek, Anna Kołodziejczyk, Beata Bazalińska.

Data dodania: 2023-10-20 07:57:13
Data edycji: 2023-10-26 20:31:33