Promocja zdrowia w klasie 3b

Systematyczne dbanie o higienę osobistą utrzymuje organizm w zdrowiu oraz zapobiega chorobom, dlatego uczmy jej już od najmłodszych lat. Ciekawą formą zachęcania dzieci do dbania o higienę osobistą są pachnące mydełka.

Uczniowie klasy 3b w ramach działań promocji zdrowia brali aktywny udział w  Kreatywnych Warsztatach Mydlarskich  pt. „Słodkie i pachnące mydełko”. Były to doskonałe zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci dowiedziały się z jakich składników powstaje mydło oraz jakie są etapy powstawania mydła. Uczniowie eksperymentowali z zapachami, kolorami i kształtami. Z pomocą Pani Katarzyny Leicht z Dreams Animacje dzieci  zrobiły mydełka według własnego pomysłu tzn. wybierały  kolory barwników, zapachy oraz ozdoby.  Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz inwencją twórczą.

Monika Hardulak

Data dodania: 2023-03-31 21:29:28