Program Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego w naszej szkole w klasach siódmych zrealizowany został program profilaktyki używania substancji psychoaktywnych oparty na modelu wszechstronnego wpływu społecznego „Unplugged”. W klasie 7a przeprowadzony został przez panie – Monikę Wojdyłę i Agnieszkę Dereń, natomiast w klasie 7b przez panie – Reginę Nagórny i Julitę Hańską-Hnat.

Dwanaście lekcji w programie skoncentrowane były na trzech zagadnieniach: wiedza i postawy, umiejętności interpersonalne oraz umiejętności osobiste. Poza rozległą wiedzą na temat substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, nikotyna czy narkotyki „Unplugged” poruszył również takie aspekty, jak: krytyczne myślenie, podejmowanie decyzji, rozwiązywanie problemów, myślenie twórcze, skuteczne porozumiewanie się, umiejętność budowania relacji, samoświadomość, empatia, radzenie sobie z emocjami oraz przekonania normatywne.

Poniżej krótka fotorelacja z przeprowadzonego programu w klasie 7a i 7b.

Data dodania: 2024-06-08 09:12:36
Data edycji: 2024-06-08 09:13:39