Opcje widoku
Podkreślenie linków
Reset

POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY ODKRYWAMY ŚWIAT 2024

W dniu 27 maja 2024 r. odbył się finał powiatowego konkursu geograficznego dla klas VII  - ODKRYWAMY ŚWIAT.

W powiatowym finale konkursu wzięło udział aż 42 uczniów klas VII powiatu sanockiego, a w I etapie (eliminacje szkolne) ponad 150 osób. Była to już IX edycja tego konkursu (wcześniej był to konkurs dla uczniów gimnazjum). Pomysłodawczyniami  i organizatorkami konkursu są panie Maria Burnat i Małgorzata Jeziornauczycielki geografii w SP 1 i w SP 3. W tym roku praca organizacyjno- techniczna spoczęła na organizatorach ze Szkoły Podstawowej nr 3. Imprezę otworzyli Dyrektorzy SP 3 -  pan Miłosz Kielar i pani Kamilla Jaros-Mulka kierując ciepłe słowa do wszystkich uczestników. Cieszymy się, że konkurs został zaakceptowany przez uczniów, nauczycieli i nasze władze, a dodatkowo wpisany na listę Kuratora Oświaty, co umożliwi LAUREATOM konkursu uzyskanie dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkół średnich. Co więcej patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Sanoka, dzięki czemu laureaci i finaliści mogli cieszyć się wspaniałymi nagrodami. Konkurs przebiegał w miłej i bezstresowej atmosferze, a  laureaci i finaliści zaprezentowali  bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Zadania naprawdę nie były łatwe i obejmowały cały zakres geografii fizycznej przewidzianej programem szkoły podstawowej, a także znajomość mapy Europy. Podsumowanie konkursu odbyło się 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr w Sanoku w obecności Pani Burmistrz Jowity Nazarkiewicz, która razem z panem Dyrektorem Miłoszem Kielarem wręczyła dyplomy i nagrody LAUREATOM konkursu. A oto najlepsi: I miejsce ex aequo zajęli -  Dawid Mazgaj (SP2 Sanok) i Adam Kaczmarski (SP Tarnawa Dolna), II miejsce – Jakub Solecki (SP6 Sanok) III miejsce ex aequo – Adam Witek (SP Jaćmierz) oraz Dawid Dobosz i Wojciech Matiaszowski (SP3 Sanok) oraz wyróżnieni: Jakub Drwięga (SP 3 Sanok), Dawid Kiera (SP1 Sanok), Estera Śniegoń (ZS Bukowsko), Weronika Ząbczyk (SP 3 Sanok) oraz Emilia Łukaszyk (SP2 Sanok).

Gratulacje! Powodzenia w innych konkursach geograficznych?

Data dodania: 2024-06-18 19:32:43
Data edycji: 2024-06-18 19:35:18