POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY ODKRYWAMY ŚWIAT 2023

W dniu 31 maja 2023 r. odbył się finał powiatowego konkursu geograficznego dla klas VII  - ODKRYWAMY ŚWIAT.  W powiatowym finale konkursu wzięło udział aż 46 uczniów klas VII powiatu sanockiego, a w I etapie (eliminacje szkolne) 159 osób. Była to już VIII edycja tego konkursu (wcześniej był to konkurs dla uczniów gimnazjum). Pomysłodawczyniami  i organizatorkami konkursu są panie Maria Burnat i Małgorzata Jeziornauczycielki geografii w SP 1 i w SP 3. W związku z tym obie szkoły aktywnie zaangażowały się w organizację konkursu, chociaż wymagająca praca organizacyjno- techniczna spoczęła na tegorocznych organizatorach ze Szkoły Podstawowej nr 3. Imprezę otworzył Dyrektor SP 3 -  pan Miłosz Kielar kierując ciepłe słowa do wszystkich uczestników.

Cieszymy się, że konkurs został zaakceptowany przez uczniów, nauczycieli i nasze władze, a dodatkowo wpisany na listę Kuratora Oświaty, co umożliwi LAUREATOM konkursu uzyskanie dodatkowych punktów przy rekrutacji do szkół średnich. Co więcej patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Sanoka, dzięki czemu laureaci i finaliści mogli cieszyć się wspaniałymi nagrodami. Konkurs przebiegał w miłej i bezstresowej atmosferze, a  laureaci i finaliści zaprezentowali  bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Zadania naprawdę nie były łatwe i obejmowały cały zakres geografii fizycznej przewidzianej programem szkoły podstawowej, a także znajomość mapy Europy. A oto najlepsi: I miejsce -  Antoni Kowalski (SP3 Sanok), II miejsce ex aequo – Kacper Maliwiecki (SP Jaćmierz) i Hanna Zwolenik (SP3 Sanok), III miejsce – Bartosz Pudelski (SP6 Sanok) oraz wyróżnieni: Anna Szuba (SP Jaćmierz), Hubert Giebułtowicz (SP 3 Sanok), Wojciech Malik (SP Jaćmierz), Julita Łuc (SP 3 Sanok) Oliwia Wójcik (SP 8 Sanok) oraz Adam Kołodziejczyk (SP1 Sanok).

Gratulacje! Powodzenia w innych konkursach geograficznych?

Data dodania: 2023-06-21 09:39:41
Data edycji: 2023-06-21 09:46:11