Podsumowanie konkursu ogólnopolskiego literackiego

„KTÓRE ZE SŁÓW ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II SKIEROWANYCH
DO MŁODYCH SĄ DLA CIEBIE DROGOWSKAZEM?”

W Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt.: „Które ze słów św. Jana Pawła II, skierowanych do młodych, są dla Ciebie drogowskazem?”, organizowanym przez Instytut Województwa Małopolskiego w Krakowie. Z naszej szkoły wzięło udział pięć dziewczynek z klas ósmych i siódmych: Oliwia Florek – kl. 8a, Martyna Romerowicz – kl. 8a, Anna Bryła – kl. 8b, Blanka Pogorzelec – kl. 8b oraz Hanna Zwolenik – kl. 7b.

Zadaniem uczestników było napisanie rozprawki na podstawie wybranych słów Jana Pawła II, które w czasie swoich pielgrzymek do różnych krajów świata kierował do młodych ludzi. Młodzież jest przyszłością każdego narodu. Wielu z nich w swoim życiu kieruje się słowami Świętego, dlatego są niezmiernie ważne i wyjątkowe. Stanowią sens życia, są wypełnieniem celów i dążeń na całe życie. Do organizatorów napłynęło blisko 70 prac z całej Polski. Osiem z nich zostało nagrodzonych dyplomami i nagrodami książkowymi. Z naszej szkoły WYRÓŻNIENIE w tym zakresie otrzymała OLIWIA FLOREK, która z wielkim zaangażowaniem zagłębi się w tajniki biografii Świętego Jana Pawła II. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów pisarskich!

Data dodania: 2023-06-21 09:00:11
Data edycji: 2023-06-21 09:07:23