PODSUMOWANIE KONKURSÓW SANOCKIEGO „SOKOŁA”

Nasi uczniowie mogą być dumni z udziału w tegorocznym cyklu powiatowych konkursów, zorganizowanych przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku. Wiele razy stawali na podium lub zajmowali punktowane miejsca. Przyjmując do podsumowania kategorię medalową, najlepszym osiągnięciem może pochwalić się Paweł Kiczorowski (8b), który zdobył I m. i złoty medal w Konkursie o Ignacym Łukasiewiczu oraz III m. i brązowy medal w Konkursie o Powstaniu Styczniowym, oraz V m. z wiedzy o Armii Krajowej. Jego kolega z kl. 7 b, Hubert Giebułtowicz zdobył najwięcej medali czyli w sumie 3, za zajęcie drugich miejsc kolejno w Konkursach: o Witoldzie Pileckim, Powstaniu Styczniowym i życiu hetmanów St. Żółkiewskiego i J. K . Chodkiewicza. Bardzo dobrze zaprezentowali się też: Julia Bajorek (8b) i Tymon Janusz (8c), którzy zajmowali punktowane miejsca – V i VI. Uczniowie ci mogą być wzorem do naśladowania nie tylko z powodu swojej wiedzy, lecz także jako młode osoby o bardzo dużej kulturze osobistej. Do konkursów zostali przygotowani przez nauczycieli historii: Dagmarę Zulewską i Ryszarda Koźmę.

Data dodania: 2023-03-30 09:14:58
Data edycji: 2023-03-30 09:15:10