OLIMPUS 2023

i języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowała bardzo duża liczba uczniów. Olimpiada z matematyki zawierała zadania o różnym stopniu trudności, dlatego każdy uczeń mógł spróbować swoich sił. Natomiast olimpiada z języka angielskiego sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych.

Sukcesy naszych uczniów z języka angielskiego:

Maksymilian Nowakowski 1 miejsce w Polsce – TYTUŁ LAUREATA

Dominik Adam 3 miejsce w Polsce – TYTUŁ LAUREATA

Oskar Głąb 5 miejsce w Polsce – TYTUŁ LAUREATA

Denis Trotsiuk 7 miejsce w Polsce – TYTUŁ LAUREATA

Alicja Rachwalska 9 miejsce w Polsce – TYTUŁ LAUREATA

Tymon Janusz 10 miejsce w Polsce – TYTUŁ LAUREATA

Natalia Trznadel z klasy 3b – 7 miejsce w Polsce

Zoe Jessup z klasy 1a – 8 miejsce w Polsce

Zuzanna Chmielewska z klasy 3c – 13 miejsce w Polsce

Aleksandra Skowron 1 miejsce w szkole w kategorii klas 4 – 25 miejsce w kraju

Riccardo Tabisz 1 miejsce w szkole w kategorii klas 5 – 51 miejsce w kraju

Sukcesy z matematyki:

Dominik Adam – 4 miejsce w Polsce – TYTUŁ LAUREATA

Julia Ząbczyk 1 miejsce w szkole w kategorii klas 7 – 11 w Polsce

Wołodymir Serhiewski 1 miejsce w szkole w kategorii klas 4 – 20 w Polsce

Wojciech Matiaszowski 1 miejsce w szkole w kategorii klas 6 -22 miejsce w Polsce

Riccardo Tabisz – 1 miejsce w szkole w kategorii klas 5 – 28 w Polsce

Gratulacje dla naszych uczniów za osiągnięcie tak wysokich wyników oraz zaangażowanie.

W tym dniu również podsumowaliśmy projekt realizowany w klasach siódmych „Śladami Zofii Kowalewskiej”. Wszyscy uczestnicy obejrzeli prezentację wykonaną przez ucznia klasy 7b Huberta Giebułtowicza, w której przedstawił postać jednej z najwybitniejszych matematyczek, pierwszej kobiecie w Europie z tytułem doktora. Uczennice Hanna Zwolenik oraz Laura Wołoszczak zaprezentowały także swoje prace - portrety tej wybitnej postaci. Projekt okazał się niezwykle inspirujący odkryliśmy osobę o ogromnym talencie i wytrwałości zupełnie nam nieznaną, która miała swój wkład w dziedzinę matematyki i fizyki.

Data dodania: 2023-05-05 08:50:20
Data edycji: 2023-05-05 08:53:38