Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ''Kameleon''

W roku szkolnym 2023/2024 klasy 1b, 2b oraz 3b brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Kameleon". Istotą projektu była zamiana szkolnych ławek na las, łąkę, podwórko szkolne, ogród czy park.

Zadaniem klas biorących udział w projekcie było przeprowadzenie przynajmniej sześciu zadań projektowych, np. "Piknik z książką" - czytanie dzieciom przez nauczyciela wybranej książki pod gołym niebem; "Barwne liście" - spacer do parku, rozpoznawanie wybranych drzew liściastych i iglastych, nazywanie części drzewa, zbieranie darów jesieni; "Mała olimpiada" - zorganizowanie olimpiady sportowej w otoczeniu przyrody; "Matematyka pod drzewem" - rozpoznawanie figur geometrycznych w naturalnym otoczeniu, zabawy z miarą; "Oswoić zebrę" - poznanie podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym; " Z mapą w drogę" - zapoznanie się z lokalnymi zabytkami, oznaczenie ich na mapie, wspólne odkrywanie miasta; "Detektyw na łące" - wzbogacenie wiadomości o łące i jej mieszkańcach i wiele innych...

"Natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się "
Data dodania: 2024-06-02 09:48:32
Data edycji: 2024-06-02 09:51:43