Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to inicjatywa bardzo pożyteczna i przyjemna.
Patronką tego dnia została wybrana pisarka, autorka książek dla dzieci – Janina Porazińska.

W ten dzień, w rolę czytających wcielają się bibliotekarze, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także znani aktorzy. W naszej szkole dzieciom czytali zaproszeni goście: dyrektor – pan Miłosz Kielar, wicedyrektor – pani Kamilla Jaros-Mulka, księgowa – pani Teresa Bok, sekretarz – pani Gabriela Przygórzewska, bibliotekarka – pani Lesława Król oraz nauczycielka – pani Agnieszka Dereń.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy. Ponadto rozwijają  one wyobraźnię, ćwiczą pamięć
i koncentrację, wzbogacają słownictwo oraz pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

Czytanie z rodzicami lub dziadkami buduje więzi emocjonalne i jest świetnym sposobem na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Data dodania: 2023-12-11 19:15:30
Data edycji: 2023-12-11 19:17:57