Noworoczny Szkolny Turniej Szachowy

Aby w ciekawy i niecodzienny sposób powitać Nowy Rok, w naszej szkole odbył się turniej szachowy. 30 młodych szachistów rozegrało 7 rund w tempie po 15 minut na zawodnika i spędziło przy szachownicach ponad 3 godziny. Takie intensywne zmagania umysłowe nie znudziły nikogo z nich, wręcz przeciwnie, doskonale się czuli, a rozgrywki dostarczały często nie lada emocji. Po przeciwnych stronach deski spotykali się ósmoklasiści  z uczniami klas edukacji wczesnoszkolnej, a różnica ich wieku często nie przesądzała o wyniku partii. Trzeba zaznaczyć, że atmosfera tych „szkolnych mistrzostw” była wyjątkowo sympatyczna, a zawodnikom nie obce są zasady fair play. Na każdej przerwie rozgrywki z ciekawością obserwowali inni uczniowie, kibicując i wspierając swoich kolegów i koleżanki – szachistów.

Zwycięzcą Noworocznego Turnieju Szachowego w SP3 w grupie starszej (klasy 4 – 8) został Marcin Drozd z klasy 7a, drugie miejsce zajął Filip Stencel z 8b, a trzecią lokatę uzyskał Wojciech Matiaszowski z 7b. Wśród młodszych zawodników (z klas 1 – 3) zwyciężył uczeń klasy 3a Jan Krowiak, na drugim miejscu uplasował się Karol Piwowarski z klasy 3a, a trzecie miejsce przypadło Jakubowi Królickiemu z 1b. Z 10 dziewczynek, uczestniczących
w rozgrywkach zwyciężczynią turnieju okazała się Antonina Nazarko z 7b, drugie miejsce zajęła Anna Ligięza z klasy 5a, a trzecią lokatę uzyskała Zofia Piwowarska z 6b, natomiast w młodszej grupie dziewcząt I miejsce zdobyła Hanna Matiaszowska z klasy 2a,  II miejsce – Izabela Tomaszek z klasy 3b, a III miejsce – Róża Sztyler z klasy 3a.

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom turnieju, bo każdy uzyskał punkty, ale przede wszystkim za umiejętności i chęci podjęcia się niełatwego wyzwania, jakim jest gra w szachy.

Data dodania: 2024-02-21 13:14:13
Data edycji: 2024-02-21 13:18:40