Mistrz Instalingu SP 3

Uczniowie w naszej szkole od kilku lat poszerzają swój zasób słownictwa z języka niemieckiego przy pomocy platformy edukacyjnej Insta.Ling.

Każdego roku nagradzamy uczniów, którzy dzięki systematycznej pracy przyswajają najwięcej słówek i zwrotów.

W tym roku szkolnym wyróżniliśmy najlepszych uczniów z każdej klasy, którzy opanowali najwięcej słówek w ciągu całorocznej nauki.

Mistrzami Instalingu w roku szkolnym 2022/2023 zostali:

Klasa 7a – Julita Łuc

Klasa 7b – Hubert Giebułtowicz

Klasa 8a – Dominik Adam

Klasa  8b – Maja Pytlowany

Klasa 8c – Karolina Sadlik

Co to jest Insta.Ling?

Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Nauka odbywa się w ciekawej
i nienużącej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu.
Wielogodzinna nauka, nawet jeśli występują w niej przerwy, nie sprzyja osiąganiu dobrych wyników. A tymczasem właśnie tak uczy się zdecydowana większość uczniów, zakuwając cały wieczór poprzedzający lekcję czy sprawdzian. W efekcie większość świeżo wyuczonych słówek jest zapominana już kolejnego dnia.
Tymczasem można zmniejszyć nie tylko wysiłek związany z nauką, ale również potrzeby na nią czas, uzyskując przy tym znacznie lepsze efekty. Systematyczna praca po ok. 5 minut dziennie przez tydzień przynosi długofalowo znacznie lepsze efekty niż dwugodzinna sesja zakuwania.

Wszystkich uczniów zachęcamy do systematycznej pracy od nowego roku szkolnego,
a wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.

Nauczyciele języka niemieckiego:
Magdalena Jasińska – Skoczypiec i Lilianna Sabat