MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORAZ KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

21 marca 2023 r. siedmioosobowa reprezentacja naszej szkoły (Alicja Rachwalska, Maja Pytlowany, Julia Ząbczyk, Zofia Kwolek, Dominik Adam, Gracjan Głuszko, Barnaba Gruszczyński) uczestniczyła w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORAZ KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH organizowanym przez Szkołę Podstawową w Besku. Hasłem przewodnim konkursu było:  „Mamy talent nie tylko do języków”. Konkurs miał formułę dwuetapową. I etap konkursu z j. angielskiego,  jak i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych odbył się 10 marca w naszej szkole. Uczniowie rozwiązując test online, zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość funkcji językowych, struktur leksykalno-gramatycznych z języka angielskiego oraz zagadnieniami  z szeroko pojętej kultury, geografii i historii krajów niemieckojęzycznych. W pierwszym etapie konkursu z j. angielskiego wzięło udział  ponad 100 uczniów, natomiast z j. niemieckiego – 66.  Reprezentowali oni razem 12 szkół z powiatu sanockiego, brzozowskiego i krośnieńskiego. II etap konkursu odbył się już w Szkole Podstawowej w Besku. Uczniowie rozwiązywali test  na platformie testportal, który wyłonił laureatów. Dominik Adam zajął II miejsce w konkursie z j. angielskiego i III miejsce w konkursie z j. niemieckiego. Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów !

Data dodania: 2023-03-27 07:25:56
Data edycji: 2023-03-27 07:28:42