Konkurs Pięknego Czytania

16 maja 2023r  w naszej szkole odbył się ,,Konkurs Pięknego Czytania”.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz  porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. Do konkursu przystąpiło  10 uczniów klas II – III. Drugoklasiści czytali fragmenty książki pt.: ,,Cukierku ty łobuzie”, uczniowie klas  trzecich fragmenty ,,Baśni Andersena”. Wszyscy uczestnicy najlepiej jak potrafili odczytali fragmenty literatury. Jury zwracało szczególną uwagę na płynność, tempo czytania, wyrazistość i intonację głosu oraz emocjonalną interpretację dialogów. Wystąpienie przed publicznością było dla młodych czytelników wielkim wyzwaniem. Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Kamilli Jaros – Mulki, Lesławy Król, Ewy Milczanowskiej, Elżbiety Wędrychowicz, Beaty Bazalińskiej, Magdaleny Błachuty oceniały płynność, staranność, wyrazistość                          i interpretację przedstawianych tekstów.

Zwycięzcami i zdobywcami tytułu „Mistrza Pięknego Czytania” zostali uczniowie:

II klasy

Mistrz – Mateusz Ligięza,

Wicemistrz – Jagoda Uruska

III klasy

Mistrz – Natalia Trznadel

Wicemistrz – Krystian Lisowski

W konkursie brali również udział uczniowie: Iga Kapcia, Izabela Tomaszek, Kajetan Wolwowicz, Daniel Józefek i Martyna Jawor. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i pięknymi książkami. Zachęcamy obecnych pierwszo                           i drugoklasistów do ćwiczenia pięknego czytania i spróbowania swoich sił                                       w przyszłorocznym konkursie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Przygotowała: Beata Bazaliński, Magdalena Błachuta

Data dodania: 2023-06-21 09:13:28