KLASA 8a w ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO w NOWOSIELCACH

Uczniowie klasy 8a kontynuując przegląd swoich przyszłych szkół ponadpodstawowych udali się w dniu 17 maja 2024r., pod opieką wychowawczyni, pani Agnieszki Nagórny, do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach.

Zaraz po przyjeździe zostaliśmy serdecznie przywitani przez Dyrektora Szkoły, który przybliżył nam bogaty dorobek szkoły oraz wręczył okolicznościowe prezenty. Następnie ruszyliśmy wyznaczoną trasą zwiedzając prawie wszystkie zakamarki szkoły. Zobaczyliśmy sale lekcyjne oraz pomieszczenia warsztatowe, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne.

Nauczyciele i uczniowie prezentowali ofertę szkoły, zwracając szczególny nacisk na bogate wyposażenie sal lekcyjnych, oraz kierunki kształcenia, które szkoła może zaoferować na nadchodzący rok szkolny. Z zaciekawieniem słuchaliśmy starszych kolegów – uczniów ZSCKR, którzy prezentując swoje wybrane zawody, zachęcali do podjęcia nauki w ich szkole.

Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt rolniczy: kombajn i traktory oraz urocze daniele
i konie. Byliśmy zachwyceni różnorodnością stosowanych metod pracy, zapleczem dydaktycznym, walorami przyrodniczymi i estetycznymi oraz panującą w tej szkole rodzinną atmosferą.

Na koniec czekała na nas smaczna niespodzianka, gdyż uczniowie kształcący się na kierunkach gastronomicznych poczęstowali nas pysznym czerwonym barszczem z krokietami.

Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie! Było super!!!

Szczególnie dziękujemy pani Magdalenie Grygiel za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu.

Data dodania: 2024-05-21 09:05:19
Data edycji: 2024-05-21 09:08:02