Kameleon 2023

"Natura jest środkiem, tłem oraz pretekstem do uczenia się"

W roku szkolnym 2023/2024 klasy 1b, 2b oraz 3b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Kameleon" . Istotą projektu jest zamiana szkolnych ławek na las, łąkę, podwórko szkolne, ogród czy park.

Zadaniem klas biorących udział w projekcie jest przeprowadzenie przynajmniej sześciu zadań projektowych, np. "Piknik z książką" - czytanie dzieciom przez nauczyciela wybranej książki pod gołym niebem; "Barwne liście" - spacer do parku, rozpoznawanie wybranych drzew liściastych i iglastych, nazywanie części drzewa, zbieranie darów jesieni; "Mała olimpiada" - zorganizowanie olimpiady sportowej w otoczeniu przyrody; "Matematyka pod drzewem" - rozpoznawanie figur geometrycznych w naturalnym otoczeniu, zabawy z miarą; "Angielski outside" - przeprowadzenie zajęć z języka angielskiego na łonie natury; wiele innych...

Pierwszym zadaniem zrealizowanym przez uczniów naszej szkoły było "Oswoić zebrę" ?. Dzieci poznały podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Nauczyły się także odpowiedniego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz rozpoznawały znaki drogowe w najbliższym otoczeniu.

Data dodania: 2023-10-11 20:24:40
Data edycji: 2023-10-11 20:26:11