INSCENIZACJA BAŚNI DLA RODZICÓW

W dniu 24 stycznia 2024 w godzinach popołudniowych odbyła się premiera spektaklu opartego na motywach baśni „Kopciuszek” Charlesa Perraulta. Przedstawienie przygotowane było w ramach koła teatralnego prowadzonego dla klasy IV a przez panią Małgorzatę Biedę. Zaproszonymi gośćmi byli rodzice uczniów, dziadkowie, rodzeństwo. Wśród zaproszonych osób był pan dyrektor Miłosz Kielar oraz były pan dyrektor Adam Mindur. Swoją obecnością zaszczyciły również nauczycielki wspomagające w tej klasie.

Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności teatralne i polonistyczne, ale także taneczne i muzyczne. W rolach głównych wystąpili: Kopciuszek – Maja Wojdyła, Macocha – Kasia Rudnicka, Kasieńka – Julka Królikowska, Haneczka – Maja Wacław, Królowa – Natalka Drozd, Król, Herold, Strażnik – Krystian Lisowski, Królewicz – Maciek Mołczan, Ochmistrzyni – Ania Dębińska, Sąsiadka – Zuzia Świeboda;  w pozostałych rolach: Damy Dworu, Mieszczki – Marysia Jęczkowska, Karolinka Kucharska, Zuzia Kurkarewicz.

Młodzi aktorzy pięknie opanowali tekst pamięciowo, wykorzystując ekspresję słowną, modulację głosu, mimikę, gestykulację, a także rekwizyty. Postarali się o kolorowe stroje dworskie. Słowo mówione było wzbogacone muzyką dworską („Marsz królewski”, „Taniec komediantów”, „Menuet na trąbki”, „Libertys”). Nad całością nagłośnienia czuwał uczeń klasy VIII b Olaf Mikuś. Występ nagrodzony został gromkimi brawami zgromadzonych widzów. Uroczystości towarzyszyły chwile smutne (płacz Kopciuszka), wesołe (bal u Króla, taniec Kopciuszka i Królewicza), humorystyczne (próba omdlenia Kasieńki), jak również podniosłe i pełne powagi (błogosławieństwo Macochy). Wszystko to tworzyło miłą, niepowtarzalną atmosferę i na długo pozostanie w pamięci dzieci i dorosłych.

Data dodania: 2024-01-29 07:56:32
Data edycji: 2024-01-31 13:48:42