Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Z tej okazji w naszej szkole dzieci z klas I –III miały święto. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki - pierwsza pluszowa zabawka misia powstała w 1902 roku w Nowym Jorku na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta, który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka i została nazwana "Teddy's Bear". Następnie uczniowie prezentowali swoje ulubione misie.  Każda klasa zrobiła zdjęcie w foto budce. Dzieci poznały również bohaterów bajek  - Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola, Misia Yogi. Światowy, chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat - cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

Data dodania: 2023-11-30 21:39:45
Data edycji: 2023-11-30 21:42:55