Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

”BRITISH OR AMERICAN?

”BRITISH OR AMERICAN?” – czyli co wiemy o krajach anglojęzycznych.

22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się już XXIV edycja powiatowego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych i języku angielskim „British  or American”. Uczniowie z Sanoka i okolic zaprezentowali olbrzymią wiedzę  z zakresu historii, geografii, literatury, filmu, polityki, sportu i muzyki, a to wszystko w języku angielskim. Wszyscy finaliści wykazali się nie tylko dużą znajomością języka angielskiego, ale przede wszystkim szeroką wiedzą ogólną i umiejętnością obserwacji otaczającego nas świata.

W  tym roku do konkursu w konkursie wzięło udział wyjątkowo dużo chętnych – wliczając w to eliminacje szkolne  - ponad 200 uczniów, a do finału powiatowego zakwalifikowało się 56 uczniów reprezentujących szkoły z naszego powiatu.

Zwyciężczyniami konkursu zostały – Aleksandra Wrona (SP2 Sanok) oraz Maja Podstawska (SP6 Sanok)J,        II miejsce (ex aequo) zajęli – Adam Maśniak (SP2 Zagórz),  Lena Dziewińska (SP8 Sanok) oraz Michał Bąk (SP6 Sanok), a III miejsce (również ex aequo) wywalczyło aż 6 uczniów uzyskując identyczne wyniki  – Szymon Fedyń (SP Kostarowce), Szymon Pudelski (SP6 Sanok), Lena Skoczypiec (SP2 Sanok) i Oliwier Skórka (SP4 Sanok), Radosław Szul (SP Besko) oraz Krzysztof Zapotoczny (SP2 Sanok), wyróżnienia: Lukas Koschentka (SP 2 Zagórz), Klaudia Mazur (SP 6 Sanok), Nell Speakes (SP 8 Sanok) Karolina Wach (SP 3 Sanok)

Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Miasta Sanoka, co więcej został on zaakceptowany i wpisany jest na listę konkursów Kuratora Oświaty -  laureaci czyli zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.

Organizatorki konkursu – Małgorzata Jezior, Anna Nater-Chlebińska  wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 3 bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za pracę  i zaangażowanie, a nauczycielom za wspaniałe przygotowanie uczniów. Dziękujemy również Piekarni Jadczyszyn za pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich laureatów i finalistów J Dziękujemy, że podjęliście wyzwanie!

Zapraszamy za rok!

Data dodania: 2024-03-05 19:37:47