Akcja # Kocham słyszeć

Dnia 27.09.2023r. uczniowie klas 1b i 3b dołączyli do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej #Kocham słyszeć. Podczas zajęć gościli panią Monikę Kijowską, koordynatora Programu oraz tłumacza i wykładowcę języka migowego, która wyjaśniła dlaczego słyszymy otaczające nas dźwięki oraz jaką rolę spełnia słuch w naszym codziennym funkcjonowaniu. Dzieci dowiedziały się, jakie określenia stosujemy wobec osób niesłyszących, jak wygląda ich życie, jaki jest symbol i kolor Osób Głuchych oraz zapoznały się z aparatami słuchowymi i implantami ślimakowymi. Uczniowie nauczyli się w języku migowym kilku zwrotów grzecznościowych i nazw kolorów. Na koniec wykonali piękne prace plastyczne. Dziękujemy pani Monice Kijowskiej za przyjęcie zaproszenia od wychowawców klas p. A. Guzek i p. E. Milczanowskiej i uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób z zaburzeniami słuchu oraz ich akceptację, zrozumienie i szacunek.

Data dodania: 2023-10-03 13:31:40
Data edycji: 2023-10-03 13:43:40