Akademia 3 Maj 2024

Akademia  3 Maj 2024

W naszej szkole z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja kontynuujemy wielopokoleniową tradycję, obchodzenia rocznicy tego niezwykle ważnego wydarzenia.

Uczniowie klas trzecich i siódmych wraz z Paniami: Ewą Milczanowską, Elżbietą Wędrychowicz, Karoliną Ciskowską - Majką  Agnieszką Dereń, Renatą Kopczak, Małgorzatą Stabryłą oraz Magdaleną Zając przygotowali dla całej naszej społeczności uroczystą akademię, w której wierszem, tańcem i piosenką przedstawili wyjątkowe karty historii, gdyż polska konstytucja była pierwsza w Europie, druga na świecie. Akt ten wprowadzał prawdziwą wolność, jednocześnie likwidując to, co niszczyło kraj i dlatego rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja nazywamy świętem wolności i radości.

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Data dodania: 2024-04-30 12:26:55
Data edycji: 2024-05-05 21:50:09