4B W POWIATOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SANOKU

6 marca uczniowie klasy 4b pod opieką pana Piotra Marczaka oraz pani Bożeny Pałys i Eweliny Mikrut wybrali się do Komendy Powiatowej Staży Pożarnej w Sanoku. Celem wizyty było uczestnictwo w Sali edukacyjnej „Ognik” gdzie dzieci mogły dowiedzieć się o pracy strażaka i o tym, że praca ta nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań na rzecz pomocy ludziom. W Sali Ognik dzieci mogły doświadczyć i przeprowadzić symulację przeciwpożarową pod czujnym okiem pana strażaka. Uczniowie mogli również wejść do wozów strażackich, sprawdzić wyposażenie, którym na co dzień posługują się strażacy, i przez niewielką chwilę poczuć się, jak prawdziwi strażacy podczas akcji ratunkowej.

Data dodania: 2024-03-08 11:00:23
Data edycji: 2024-03-08 11:10:10