WIELKANOC, najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ten wyjątkowy czas ma bogatą tradycję, jest niezwykle barwny i towarzyszy mu wiele zwyczajów i obrzędów. Z tej okazji  w naszej szkole odbyły się „Warsztaty Wielkanocne” dla uczniów klas czwartych, piątych oraz ich rodziców.

Pierwsza część warsztatów to dopołudniowe spotkanie w sali teatralnej z panią etnograf z Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, która pięknie opowiedziała o zwyczajach wielkanocnych związanych z naszym regionem. Można było zobaczyć palmy, pisanki, drewniane kołatki, ogromne chleby i wielkie baby wielkanocne.

Druga część warsztatów odbyła się po południu. Chętni uczniowie, ich rodzice oraz wychowawcy klas, praktycznie sprawdzili swoje umiejętności w tworzeniu kolorowych pisanek, kartek pocztowych i oczywiście pięknej palmy wielkanocnej. Było przy tym sporo śmiechu, dobrej zabawy, wymiany doświadczeń, spontanicznych rozmów i przede wszystkim dużo rzetelnej pracy. Dwie godziny zajęć minęły bardzo szybko.

W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać ciekawe techniki ozdabiania pisanek, a także różne sposoby wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły. Efekty wspólnej pracy były imponujące. Zorganizowano również ciekawą wystawę prac związanych z Wielkanocą. Każdy mógł podejść, dotknąć, pooglądać i dowiedzieć się „jak to jest zrobione?”. Warsztaty przygotowały i przeprowadziły panie: Magdalena Zając i Ewa Gawlewicz.