W czwartek, tj.26 września, w Auli Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, odbyła się uroczystość Narodowego Czytania Nowel Polskich połączona z Dniem Głośnego Czytania. Wśród prezentowanych utworów znalazły się: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Rozdzióbią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego, „Dym” Marii Konopnickiej, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Sawa” Henryka Rzewuskiego oraz „Katarynka” Bolesława Prusa. Akcja została objęta patronatem Pary Prezydenckiej. Wśród zaproszonych Gości przybyli między innymi: wicestarosta sanocki Janusz Cecuła,  pani Beata Pieszczoch, radny Damian Biskup,  dyrektorzy szkół średnich oraz podstawowych, nauczyciele, a także uczniowie sanockich szkół średnich i podstawowych. Organizatorem uroczystości był Zespół Szkół nr 1 w Sanoku.
Z naszej szkoły fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa czytało dwoje uczniów: Oliwka Florek oraz Dominik Adam z klasy V a, przygotowywanych przez panią Małgorzatę Biedę. Pomiędzy jednym i drugim czytanym fragmentem noweli, obejrzeliśmy piękną inscenizację, opowiadającą o historii pana Tomasza i niewidomej dziewczynce, w wykonaniu kółka teatralnego z ZS nr1, przygotowywanego przez panią Agnieszkę Kutiak. Uzupełnieniem czytanych tekstów były wspaniale wykonana etiuda muzyczna oraz liczne piosenki.
Spotkanie przebiegło w miłej oraz podniosłej atmosferze, któremu na zakończenie towarzyszył słodki poczęstunek. Uroczystości przysłuchiwali się licznie zgromadzeni uczniowie sanockich szkół. Widzami z naszej szkoły była cała klasa V a, która przybyła pod opieką pani Agnieszki Dereń. Na długo pozostanie w pamięci czytających, odgrywających sceny oraz słuchaczy.