Recytacja fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza należy do tekstów jednych z najtrudniejszych. Nie dość, że okres romantyzmu, w którym tworzył Mickiewicz, jest bardzo odległy dla szóstoklasistów, to jeszcze poeta wykorzystywał w swojej twórczości bardzo trudne słownictwo, które musiało tworzyć odpowiedni rym, rytm trzynastozgłoskowca, a poza tym tworzyło opowieść wzbogaconą szeregiem licznych środków artystycznych. Mickiewicz to mistrz w malowaniu obrazów słowem, a dobrane wyrazy brzmią niczym dźwięki muzyki.

Z tym wszystkim jednak poradzili sobie uczniowie klasy VI a. Wykorzystali swoje zdolności polonistyczne, aktorskie oraz umiejętności z informatyki, nagrywając własną recytację.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

- Alicja Rachwalska,

- Adam Dominik,

- Gracjan Głuszko.

Pięknie również recytowali; Agnieszka Klimiuk i Adam Kopaniszyn. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów! Myślę, że wielu uczniów często będzie powracać i odtwarzać utrwaloną recytację.