Każde dziecko bardzo dobrze zna „czarodziejskie” słowa i wie, kiedy należy ich używać. Zarówno w szkole, jak i w domu uczy się tolerancji, poszanowania drugiej osoby oraz nabywa umiejętność kulturalnego komunikowania się z innymi. 14 marca w naszej szkole na sali teatralnej odbył się konkurs recytatorski „Grzeczność na co dzień” dla uczniów klas I-III, zorganizowany przez panie: Elżbietę Wędrychowicz, Elżbietę Kuzicką i Julitę Hańską-Hnat.

Imprezę rozpoczęła krótka, a zarazem bardzo ciekawa część artystyczna przygotowana przez klasę 3a i 2b.  Następnie wszystkich zgromadzonych zaproszono do wysłuchania wierszy przygotowanych przez uczniów o grzeczności i dobrym zachowaniu. Zdolności recytatorskie uczniów oceniała komisja w składzie: przewodnicząca komisji – pani dyrektor Małgorzata Kielar, pani pedagog Kamilla Jaros-Mulka oraz pani bibliotekarka Małgorzata Gierla. Konkurs podzielono na trzy części – w pierwszej udział brały dzieci z klas pierwszych, w drugiej zmierzyły się dzieci z klas drugich, a w ostatniej rywalizowały dzieci z klas trzecich. Po obradach komisji, która brała pod uwagę wyłącznie sposób recytowania wierszy, wybrano laureatów:

Wśród klas pierwszych:
Miejsce I: Maja Podstawska – kl. 1b
Miejsce II: Adrian Zając – kl. 1a
Miejsce III: Alan Świder – kl. 1b

Wśród klas drugich:
Miejsce I: Maja Jawor – kl. 2a
Miejsce II: Filip Orzechowski – kl. 2a
Miejsce III: nie przyznano

Wśród klas trzecich:
Miejsce I: Alicja Rachwalska – kl. 3a
Miejsce II: Karolina Kruszyńska – kl. 3c
Miejsce III: Magdalena Chryń – kl. 3c

Pozostali zostali nagrodzeni za udział w konkursie. Gratulujemy talentu recytatorskiego wszystkim uczestnikom konkursu.