Ciąg dalszy narciarskiej przygody nastąpił.. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią kolejnej wyprawy narciarskiej; wyruszyliśmy z naszymi szkolnymi „trójkowymi  narciarzami” na stok . Skład naszej grupy z małymi modyfikacjami  ale za to pod czujnym okiem naszych Wuefistek. Patrz foto… Tym razem wybór padł na Weremień SKI  koło Leska,  pogoda nam sprzyjała, słoneczko wyjrzało zza chmur warunki super a my korzystaliśmy z uroków narciarstwa na całego. Zapachniało zbliżającymi się feriami zimowymi. Po pięknym dniu wracaliśmy cali, zdrowi i lekko zmęczeni po dniu spędzonym  na świeżym powietrzu oraz w pięknym otoczeniu naszej bieszczadzkiej przyrody . Czy jeszcze się wybierzemy??? Aaa ..to już zimowa aura sama nam podpowie. Póki co serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas!!!

W dniu 25.01.2019r. w naszej szkole odbyły się miejskie rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach tych wzięły udział następujące szkoły: SP 1, SP4, SP8 i nasza szkoła. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Drużyna chłopców w składzie Mateusz Sokołowski, Kacper Pleśniak i Emil Mulka zajęła czwarte miejsce, natomiast dziewczęta w składzie Sara Jurczak, Jagoda Izdebska i Katarzyna Duży zajęły pierwsze miejsce i uzyskały awans do zawodów powiatowych. Drużyny przygotowali chłopców Robert Wojewoda, dziewczęta Marzena Kamińska.

10 stycznia 2019 roku w sanockim ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza z reprezentacjami szkół podstawowych, które odznaczyły się dobry wynikami w klasyfikacji Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Delegacje zostały zaproszone na spotkanie do Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka. Z rąk burmistrza Tomasza Matuszewskiego, skarbnika Bogdana Florka oraz radnych: Macieja Drwięgi i Ryszarda Karaczkowskiego przedstawiciele szkół odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto szkoły otrzymały nagrody pieniężne na ogólną kwotę 8 000 zł. W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej na 573 szkoły w województwie, 4. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3, a 8. miejsce Szkoła Podstawowa nr 9. Pozostałe szkoły: SP 2, SP6 i SP8 znalazły się poza pierwszą „10”, ale ich wyniki mocno przyczyniły się do ogólnej punktacji sanockich szkół.
Warto dodać że miasto Sanok w kategorii gmin i powiatów zajęło 1. miejsce. Również powiat sanocki bezdyskusyjnie uplasował się na 1. miejscu w swojej kategorii.
Delegacja uczniów (Anna Sidor, Szymon Bryndza i Cezary Drwięga), którzy najbardziej przyczynili się do tego sukcesu oraz Pani dyrektor odebrali promesę na sprzęt sportowy oraz sportowe upominki.
Gratulujemy uczniom sportowcom, nauczycielom i dyrekcji za ten wspaniały sukces. Czy w tym roku szkolnym uda się powtórzyć lub poprawić ten wspaniały wynik??Miejmy nadzieję bo pierwsze sukcesy już są ;)

 

Piękna walka naszych reprezentantów w finałach i srebrne medale w unihokeju chłopców. Unihokeiści SP 3 w Sanoku tym razem musieli uznać wyższość reprezentacji SP Nr 4 w Sanoku w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dnia 17 grudnia 2018 roku odbyły się zawody na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żurawicy. Reprezentanci SP3 Sanok kolejno zwyciężyli SP Nowa Wieś 2:0 i SP Padew Narodowa 2:1. Mimo walki w grupie finałowej tym razem to SP 4 cieszyła się ze zwycięstwa i to oni będą reprezentować województwo podkarpackie na Mistrzostwach Polski SZS w unihokeju chłopców IMS. 
Wyniki spotkań finałowych:

SP Nowa Wieś  - SP Nr 1 Żurawica  1:0
SP Nr 4 Sanok  - SP Nr 3 Sanok   3:1
SP Nowa Wieś  - SP Nr 4 Sanok   0:1
SP Nr 1 Żurawica  - SP Nr 3 Sanok   1:4
SP Nowa Wieś  - SP Nr 3 Sanok   0:2
SP Nr 1 Żurawica  - SP Nr 4 Sanok   4:2

Skład drużyny: Krzysztof Król, Szymon Bryndza, Cezary Drwięga, Kamil Florek, Paweł Pisula, Kacper Sokołowski, Brajan Milczanowski, Filip Futyma. Opiekunem drużyny był Adam Dmitrzak.

Za oknem zimowa aura, pełno białego puchu, delikatny mrozik ..a zatem to czas aby wyruszyć na przygodę z nartami!!
Najbardziej zapaleni narciarze ze SP 3 wyruszają na mało znany w naszej okolicy stok narciarski o dumnej nazwie Chyrowa-Ski. To zaledwie 60 km od Sanoka a warunki narciarskie wyśmienite. Świetnie przygotowana trasa, brak kolejek na wyciągu a do tego wspaniałe miejsce w Gościńcu na chwilę wytchnienia przy ciepłej herbacie i przepysznej gorącej zupie…Ech po prostu pozostaje tylko cieszyć się sprzyjającą aurą i zimowym szaleństwem jakim jest narciarstwo…
A jak to wyglądało, smakowało i kto tam się wybrał ??? Zajrzyjcie do naszej galerii. Są chętni aby do nas dołączyć? Zapraszamy bo już teraz myślimy o kolejny wyjeździe…
Ps. No może jednak wspomnimy, że w imprezie tej wzięli udział uczniowie klas III-VIII SP oraz III Gimnazjum. Opiekunami były panie: Małgorzata Baran i Marzena Kamińska.

8 grudnia w Sanoku w Centrum Rehabilitacji i Sportu odbyły się Zawody Pływackie o puchar Solidarności. W zawodach wzięło ok. 100 uczestników z sanockich szkół. Naszą szkołę reprezentowali Rita Pudło klasa 5a oraz Olgierd Pudło klas 3 a.
W swoich kategoriach wiekowych zajęli:

Rita Pudło - rocznik  2007 - II miejsce na dystansie 25m,
Olgierd Pudło - rocznik 2009 - I miejsce na dystansie 25m.

Trenerem uczniów jest Pan Adam Dmitrzak.

Zima w naszym regionie z reguły jawi się, jako bardzo łagodna i bezśnieżna. Ostatnimi czasy jednak na dworze lśniło się i bieliło, więc zgodnie z nauczycielem uznaliśmy, że pogoda sprzyja zimowym rozrywkom. Korzystając z dwóch lekcji wychowania fizycznego wyszliśmy na boisko szkolne w celu lepienia bałwanów. Śnieżne kule piętrzyły się w zawrotnym tempie i pod czujnym okiem p. Baran. talent manualny dziewczyn z klas 2a i 3b można dziś podziwiać przez okna naszej placówki. Jako reprezentantki klasy 2a przyznajemy, że zaistniała zabawa nauczyła nas zespołowego i konstruktywnego działania, uskuteczniania kompromisów, a także koordynowania naszych, nawet poza intensywnym wysiłkiem fizycznym.
Szczególnie wyrazy wdzięczności należą się naszej nauczycielce, p. Małgorzacie Baran za kreatywne zorganizowanie czasu i obudzenie w nas wewnętrznego dziecka, którego w trakcie żmudnej nauki i zawirowań roku szkolnego zdarzało nam się zatracić.

 


W dniu 23 lutego w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym. Uczestniczyła w nich reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie Katarzyna Duży z klasy V B oraz Jagoda Izdebska z klasy V A. Dziewczęta po zajęciu II miejsca w mistrzostwach naszego miasta bardzo dobrze radziły sobie w rozgrywkach powiatowych gdzie zajęły III miejsce. Drużynę przygotowała Marzena Kamińska. Organizatorami turnieju byli Robert Wojewoda i Marzena Kamińska.

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach świetlicy socjoterapeutycznej aktywnie spędzali czas wolny od nauki doskonale się przy tym bawiąc. Było dużo ruchu, różnorodna aktywność, bogactwo przeżyć i wspaniała atmosfera! Opiekunowie: p. Kamila Jaros-Mulka i p. Małgorzata Gierla dziękują wszystkim za dużą frekwencję. W pierwszym tygodniu ferii uczniowie korzystali z sanockiej pływalni. Te zajęcia basenowe przejdą już do historii, bowiem od pierwszego lutego stara sanocka pływalnia MOSiR została zamknięta, a na otwarcie nowego basenu w Sanoku trzeba jeszcze trochę poczekać. W drugim tygodniu ferii uczniowie korzystali ze ślizgawki – jedni doskonalili, a inni stawiali dopiero pierwsze kroki na łyżwach. Zajęcia odbywały się nie tylko na lodowisku Arena, ale także na torze lodowym, gdyż w tym samym czasie w Sanoku trwały zawody sportowe w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć biegi sztafetowe i kibicować zawodnikom w łyżwiarstwie szybkim, a już niedługo czekają nas kolejne emocje – łyżwiarstwo figurowe i hokej na lodzie.

W dniu 3 lutego 2018 r. w dawnym budynku Gimnazjum Nr 3 w Sanoku odbył się 5 Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. W zmaganiach sportowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli.
Uroczystego otwarcia dokonał Pan Tadeusz Pióro – Burmistrz Miasta Sanoka, który ufundował nagrody dla najlepszych zawodników.