Zima w naszym regionie z reguły jawi się, jako bardzo łagodna i bezśnieżna. Ostatnimi czasy jednak na dworze lśniło się i bieliło, więc zgodnie z nauczycielem uznaliśmy, że pogoda sprzyja zimowym rozrywkom. Korzystając z dwóch lekcji wychowania fizycznego wyszliśmy na boisko szkolne w celu lepienia bałwanów. Śnieżne kule piętrzyły się w zawrotnym tempie i pod czujnym okiem p. Baran. talent manualny dziewczyn z klas 2a i 3b można dziś podziwiać przez okna naszej placówki. Jako reprezentantki klasy 2a przyznajemy, że zaistniała zabawa nauczyła nas zespołowego i konstruktywnego działania, uskuteczniania kompromisów, a także koordynowania naszych, nawet poza intensywnym wysiłkiem fizycznym.
Szczególnie wyrazy wdzięczności należą się naszej nauczycielce, p. Małgorzacie Baran za kreatywne zorganizowanie czasu i obudzenie w nas wewnętrznego dziecka, którego w trakcie żmudnej nauki i zawirowań roku szkolnego zdarzało nam się zatracić.

W dniu 23 lutego w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w tenisie stołowym. Uczestniczyła w nich reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły w składzie Katarzyna Duży z klasy V B oraz Jagoda Izdebska z klasy V A. Dziewczęta po zajęciu II miejsca w mistrzostwach naszego miasta bardzo dobrze radziły sobie w rozgrywkach powiatowych gdzie zajęły III miejsce. Drużynę przygotowała Marzena Kamińska. Organizatorami turnieju byli Robert Wojewoda i Marzena Kamińska.

W czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczący w zajęciach świetlicy socjoterapeutycznej aktywnie spędzali czas wolny od nauki doskonale się przy tym bawiąc. Było dużo ruchu, różnorodna aktywność, bogactwo przeżyć i wspaniała atmosfera! Opiekunowie: p. Kamila Jaros-Mulka i p. Małgorzata Gierla dziękują wszystkim za dużą frekwencję. W pierwszym tygodniu ferii uczniowie korzystali z sanockiej pływalni. Te zajęcia basenowe przejdą już do historii, bowiem od pierwszego lutego stara sanocka pływalnia MOSiR została zamknięta, a na otwarcie nowego basenu w Sanoku trzeba jeszcze trochę poczekać. W drugim tygodniu ferii uczniowie korzystali ze ślizgawki – jedni doskonalili, a inni stawiali dopiero pierwsze kroki na łyżwach. Zajęcia odbywały się nie tylko na lodowisku Arena, ale także na torze lodowym, gdyż w tym samym czasie w Sanoku trwały zawody sportowe w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć biegi sztafetowe i kibicować zawodnikom w łyżwiarstwie szybkim, a już niedługo czekają nas kolejne emocje – łyżwiarstwo figurowe i hokej na lodzie.

W dniu 3 lutego 2018 r. w dawnym budynku Gimnazjum Nr 3 w Sanoku odbył się 5 Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. W zmaganiach sportowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli.
Uroczystego otwarcia dokonał Pan Tadeusz Pióro – Burmistrz Miasta Sanoka, który ufundował nagrody dla najlepszych zawodników.