Od kilku lat organizowany jest w naszej szkole konkurs "Czytam i rozumiem";. Biorą w nim udział wszyscy uczniowie klas piątych i szóstych. Jego celem jest doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstów literackich i popularnonaukowych z różnych dziedzin. Co miesiąc, na lekcjach przedmiotowych odbywa się kolejny etap konkursu. Tradycyjnie, we wrześniu  rozpoczynamy od testu z  języka polskiego. 
   W bieżącym roku szkolnym,  najlepiej na ta tym etapie konkursu wypadli uczniowie klasy 6c. Emilia Bekalik, Patrycja Hydzik i Amelia Węgrzyniak zdobyły maksymalną liczbę punktów (20)! O jeden punkt mniej uzyskały: Sara Roman i Gabriela Biłas.
W klasie 6a najwyższy wynik zdobyła Magdalena Gwóźdź (17,5 pkt. ) a w klasie 6b – Anna Dubiel (18 pkt.). 
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym- "historycznym" etapie.