09.09.2022 r. uczniowie klasy IVb pod opieką p. Katarzyny Krawieckiej i  p. Agnieszki Nagórny byli na wycieczce w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty lirnicze, prowadzone przez Pana Stanisława Nogaja. Pan Stanisław zaprezentował nam rzemiosło lirnicze, a także zagrał kilka utworów na lirze. Przybliżył również dzieciom postać Pana Stanisława Wyżykowskiego, który jest nazywany ojcem liry korbowej w Polsce.

  To dzięki Jego staraniom ten instrument pojawił się na nowo nie tylko na Podkarpaciu, z którego pochodzi pan Stanisław, ale w całej Polsce. Od lat 60' tych buduje liry, zbudował także kopię organistrum oraz lirę basową. Po zakończeniu warsztatów uczniowie mogli spróbować drożdżówek z  tamtejszej piekarni. Na zakończenie wycieczki  zwiedziliśmy  Muzeum Budownictwa Ludowego szlakiem architektury drewnianej Podkarpacia. Mimo, że na początku pogoda była kapryśna, wycieczka była bardzo udana