Konkurs wiedzy o Chorwacji organizowany jest w 2021 roku, z okazji 30-lecia niepodległości Chorwacji. Konkurs odbywa się w trzech województwach małopolskim, podkarpackim i śląskim, które obejmuje swoim okręgiem konsularnym Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie. Od 25 lutego uczniowie naszej szkoły przystąpili do I etapu konkursu, który polegał na przygotowaniu w zespole prezentacji multimedialnej na jeden z wybranych tematów:


- Przyroda i geografia Republiki Chorwacji,
- Historia, zabytki i tradycje Republiki Chorwacji,
- Republika Chorwacji dzisiaj.


Okazało się, że w naszej szkole konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do następnego etapu zostało zakwalifikowanych aż 5 zespołów, które będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim, są to:


1) Dominik Adam, Gracjan Głuszko, Adam Kopaniszyn, Nastazja Lichtenberg i Alicja Rachwalska – klasa 6A,
2) Tymon Janusz, Wiktoria Pietrzak i Piotr Żuk -klasa 6C,
3) Anna Dworzańska, Szymon Grabowski, Adrianna Serednicka i Tomasz Tabisz – klasa 7B,
4) Sara Jurczak, Izabela Niedźwiedź i Laura Stach – klasa 8B grupa 1,
5) Kacper Chabko, Adrian Fal i Radosław Klimiuk – klasa 8B grupa 2.


Powodzenia! Trzymamy za Was kciuki.