Przed wejściem głównym do Szkoły zostały wykonane dwa murale przedstawiające naszego Patrona, wybitnego Polaka Tadeusza Kościuszko – żołnierza i patrioty. Wybitnego Generała zarówno armii polskiej jak i amerykańskiej. Swoje osiągnięcia zawdzięczał ciężkiej, systematycznej pracy i nauce. Patron został namalowany przez absolwenta naszej szkoły Arkadiusza Andrejko. Pan Arkadiusz ukończył Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego bardzo bogaty dorobek twórczy był prezentowany na wystawach indywidualnych i zbiorowych na terenie kraju i za granicą. Pan Arkadiusz namalował naszego Patrona w wieku szkolnym oraz w stroju generalskim. Przestawiony Tadeusz w wieku szkolnym ma pobudzać wyobraźnię uczniów i motywować do nauki celem osiągnięcia życiowych sukcesów, których wzorem jest do naśladowania.

Serdecznie dziękujemy p. Arkadiuszowi za poświęcony czas i trud włożony w upiększanie naszej szkoły. Współpraca z panem Arkadiuszem będzie nadal kontynuowana przy powstawaniu kolejnych prac wewnątrz Szkoły. Podczas wizyty w Szkole otrzymaliśmy nowe kalendarze, które są efektem projektu Cichy Memoriał. Prace powstawały z rodzinnych wspomnień na stodołach, szopach i chatach.

Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców, za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. Dziękujemy za Państwa inicjatywę, zaangażowanie, by otoczenie szkoły było dla naszych Dzieci przyjazne i estetyczne. Współdziałanie przyniosło wspaniały efekt, który na pewno doda uczniom radości, energii i zapału do pracy.

ZDJĘCIA