W przededniu Światowego Dnia Origami,  obchodzonego 24 października, w IV grupie świetlicy szkolnej rozpoczęły się dwutygodniowe warsztaty prowadzone przez panią Ewę Chytła, kształcące tę właśnie sztukę. Każdego dnia dzieci wykonywały inne, coraz to trudniejsze figurki, ćwicząc przy tym precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. W ten sposób powstały kolorowe rybki, sowy, pieski, motyle, łódki, pawie i inne cudeńka.

W Japonii ten rodzaj sztuki stał się tak popularny,  że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Najbardziej rozpowszechnioną w tym kraju formą z papieru jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie, ale  istnieje niezliczona ilość przedmiotów, którą można odwzorować za pomocą złożenia kartki. Origami może być wspaniałym prezentem, opakowaniem na prezent, zabawką czy dekoracją do domu. My naszymi figurkami udekorowaliśmy salę świetlicy.

Zapraszamy wszystkich do składania, gdyż orgiami rozwija wiele umiejętności, oraz pomaga w nauce matematyki i geometrii.  

    Życzymy udanej zabawy.