Fair Play Global Goals Festiwal

 Program Football3 Fair Play to nie tylko modyfikacja piłki nożnej. To nie tylko zmiana myślenia odnośnie rywalizacji i przeniesienie uwagi na kontakty międzyludzkie wśród uczestników na boisku. Program Football3 Fair Play to także przeniesienie uwagi poza samą grę i boisko, na której się odbywa. Są to również działania społeczne i kształtowanie postawy empatii, zrozumienia oraz dostrzegania możliwości przyjścia z pomocą tam, gdzie jest jej potrzeba.

W ramach Fair Play Global Goals Festiwal każda z drużyn będąca przedstawicielem danego województwa miała przygotować swoją akcję pt.: „Zrób coś dobrego”, połączoną z promocją wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju. Pomysłem naszej Drużyna Fair Play Sanok, reprezentującej województwo podkarpackie było przygotowanie własnoręcznie wykonanych kartek i serc dla młodych podopiecznych oddziału Kliniki Onkohematologii w Rzeszowie. Cele wpisujące się w tą akcje to: Cel 3. Dobre zdrowie i jakość życia oraz Cel 10. Mniej nierówności.

Po nawiązaniu kontaktu z pracownikiem oddziału i bardzo przychylną reakcją odnośnie naszej akcji, uczniowie klas 1a i 3b przystąpili do wykonywania prac. Każde dziecko przygotowało kolorowe i różnorodne ozdoby, aby stworzyć jak najpiękniejsze kartki i serca dla dzieci, które walczą z chorobą nowotworową. Nasi Footballowcy oprócz serca i zaangażowania, jakie zostawiają na boisku, sporą dawkę dobrych uczuć przelali w wykonanie prac. Efekt był zachwycający. Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie potrafią dać od siebie tyle dobra innym!

Podziękowania dla pani Beaty Bazalińskiej i pani Monice Wojdyła za pomoc w zorganizowaniu akcji.  

Za wsparcie Fair Play Programu dziękujemy Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich, Narodowemu Instytutowi Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacji Orlen.

Galeria zdjęć.