Drużyna Football3 Fair Play Sanok z dużym przytupem zakończyła swoje działania w tym roku! Za nami Fair Play Global Goals Festiwal, czyli turniej piłki nożnej Football3 połączony z promocją Celów Zrównoważonego Rozwoju. W trakcie trwania turnieju dzieci tworzyły plakaty dotyczące dwóch wybranych celów. Cel 3. Dobre zdrowie i jakość życia, oraz Cel 11. Zrównoważone miasta i społeczności.

W tym roku Drużynę Fair Play tworzyli uczniowie klasy 1a oraz 3b. Podczas zajęć prowadzonych  od września na lekcji w-f przez p. Renatę Szmyd, dzieci oprócz sporej dawki ruchu i zabaw z piłką, poznawały zasady jakimi powinni kierować się na boisku, jaki i poza nim. Młodzi piłkarze szybko przyswoili formę gry i z  radością przystępowali do rozgrywek.

Finałem spotkań był Fair Play Global Goals Festiwal , który odbył się w naszej szkole 29.10.2020. Z racji panującej sytuacji uczniowie rozgrywali mecze wewnątrzklasowo. W każdej klasie utworzono po 3 zespoły, które walczyły o tytuł mistrzowski. I tak w klasie 1a swoje mecze rozgrywały pomiędzy sobą drużyny: Football3 Niebiescy, Pędzące Gwiazdki oraz Błyskawice. Wszystkie 3 zespoły wykazały spore zaangażowanie, umiejętności piłkarskie oraz godną pochwały postawę fair play podczas całych rozgrywek. Nie mogło być inaczej- wszystkie Drużyny zajęły I miejsce, szczycąc się maksymalną liczbą pkt fair play.

W klasie 3b drużyny: Fenix, Team Pizza oraz FC Barcelona również zawzięcie walczyły o zaszczytne I miejsce. Tu sytuacja przedstawiała się nieco inaczej, emocje czasem brały górę nad zawodnikami i tylko podczas jednego meczu obu drużynom udało zdobyć się komplet pkt fair play. Nasi młodzi zawodnicy wyciągnęli jednak wnioski ze swoich meczów i starali się o poprawę swojej postawy. Piłka nożna, jak i każdy inny sport może być cenną nauką na przyszłość. A football3 promuje zasadę: uczciwa gra na boisku i w życiu, to podstawa!

Zobaczcie fotorelację z przebiegu turnieju. Szczególne podziękowania należą się pani Monice Wojdyła za podjęcie się wyzwania i poprowadzenie turnieju pod nieobecność pani Renaty Szmyd. Jak wiemy z wielu relacji - było świetnie!

Każdy uczestnik otrzymał piłkę nożną zasponsorowaną przez Fundację Orlen oraz pamiątkowy dyplom wręczony przez Dyrektora szkoły- pana Miłosza Kielara. Za wsparcie Fair Play Programu dziękujemy Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich, Narodowemu Instytutowi Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacji Orlen.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziesz tutaj.