Jednym z działań podjętych w trosce o przyrodę oraz jakoś powietrza w naszej szkole było sadzenie nowych roślin doniczkowych w ramach akcji „ZIELONO MI”.

Jak wiemy rośliny są nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim produkują tlen oraz oczyszczają i nawilżają powietrze, którym oddychamy. Dlatego postanowiliśmy zadbać o powietrze w naszej szkole. Do akcji wolontariatu z uwagi na nauczanie zdalne uczniów 4-8 przyłączyła się klasa 1b pod opieką Pań: Anny Nater – Chlebińskiej, Bożeny Rudy, Agnieszki Dereń, Ewy Kłodowskiej i Jagody Gliściak.

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali i przynosili do szkoły szczepki roślin ozdobnych, doniczki do rozsady, ziemię oraz stare rośliny, które dzięki naszej akcji zyskają nowe życie. Podczas przesadzania roślin każdy uczeń otrzymał zadanie i tak wspólnymi siłami udało nam się stworzyć zielone kąciki – zielone płuca w naszej szkole. Podczas tak ciekawej lekcji przyrody dzieci dowiedziały się nie tylko jak sadzić i pielęgnować rośliny, ale także w jaki sposób możemy je rozmnażać.

Zainteresowanie akcją było spore w całej szkole, a uczniowie sanockiej „3” już nie mogą się doczekać kolejnych wyzwań !

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji  na stronie szkoły na Facebooku.